Výklad snů

Pokud vás zajímá, co znamená váš sen, co se vám podvědomí snaží skrze něj sdělit, stačí vytrvat ve čtení tohoto krátkého návodu a můžete začít.

Budete k tomu potřebovat jen pár věcí a pomůcek. Tou nejhlavnější jste vy sami, jelikož přístup samotného snícího je klíčový, jelikož nejlepší vykladač snů je právě ten, komu se vykládané sny zdají. Další, co budete potřebovat, je vaše otevřená mysl, která je připravena zkoumat a uvažovat. A v neposlední řadě vzpomínky na onen sen a také snář, třeba právě náš online snář.

Prvním krokem je pečlivé zapsání toho, co se vám zdálo. Při tom se zaměřte na nejvýznamnější symboly a hesla, která se vám ve snu ukázaly. Právě s těmi budete posléze pracovat. Musíte si také všímat, v jakém čase, ročním období, náladě okolí se hesla a symboly vyskytovaly a v jakém kontextu byly provázány, jak na sebe navazovaly a co z jejich spojování či řazení za sebou nebo vedle sebe vzniklo.
Jakmile dokončíte co nejpodrobnější zápis snu, je na vás, jak budete pokračovat. Jestli se vrátíte zpět do postele nebo půjdete do školy či do práce je čistě na vás. Každopádně, vlastní začátek vykládání snů byste měli dělat s „čistou“ hlavou. V klidu, na nějakém útulném místě, si pak sedněte a nakoukněte do vašich poznámek, s objektivním nadhledem, v jedné ruce a v druhé mějte snář.

Hezky si to pročtěte, porovnejte a začněte vyhledávat jednotlivá hesla ve vašem snáři. V tom najdete snad až nepřeberné množství hesel, hledejte tedy dle abecedy, ta vám pomůže. U každého hesla pozorně čtěte, pro jakou situaci má jaký význam. Třeba pokud se vám zdálo o žábách – je rozdíl mezi tím, když je slyšíme kvákat nebo když je vidíme v rybníce.

Jakmile si ke každému symbolu vypíšete, co znamená, můžete přejít ke skládání celého snu. Tak, jak se vám zdál, začnete skládat významy symbolů a hesel. A již se vám začne rodit obsah vašeho snu.
Vše chce trochu cviku, tak se z delšího skládání či jemných zmatků nikterak nebojte.